IZOLACJE ZIMNOCHRONNE

Aby zimno pozostało zimnem!

Oferowane przez naszą firmę izolacje termiczne zimnochronne gwarantują zachowanie niskiej temperatury w zbiornikach i komorach chłodniczych.
Do utrzymania niskiej temperatury w różnych procesach stosowane są izolacje o odpowiednich właściwościach, które pozwalają na utrzymanie gazów w postaci ciekłej nawet przy minus 163°C!

Oferujemy montaż izolacji zimnochronnej:

    • rurociągów,
    • urządzeń technologicznych,
    • zbiorników,
    • instalacje i komory chłodnicze,
    • instalacje klimatyzacyjne oraz wentylacyjne.

Izolacja zimnochronna – powłoka antykorozyjna

Ochrona przed korozją to dodatkowy atut instalacji wykonywanych przez firmę Dimeks i jest jednym z powodów, dla którego warto izolować urządzenia. Zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi, wilgocią czy utlenianiem wydłuży żywotność izolowanych maszyn i urządzeń.

Montaż izolacji zimnochronnej - korzyści

Temperatura jest ważnym czynnikiem wpływających na efektywność funkcjonowania niektórych instalacji . Izolacja zimnochronna wpływa pozytywnie na gospodarkę energetyczną, sprawiając, że utrzymanie pożądanej temperatury, niezbędnej do poprawnego działania krytycznych urządzeń jest tańsze.

Gdzie jest potrzebna izolacja zimnochronna?

Stosuje się ją w miejscach, których wymagane jest utrzymanie niskiej temperatury. Zadaniem izolacji zimnochronnej jest blokowanie ciepła przed przedostawaniem się pod osłonę termiczną we wszelkiego rodzaju zbiornikach, chłodniach, instalacjach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, a nawet rurociągach.

Klienci dla jakich realizowaliśmy monaż zimnochronnych izolacji działają m.in. w przemyśle chemicznym, spożywczym, stoczniowym, metalowym i wielu innych.

Izolacja zimnochronna – praktyczne zastosowanie

Izolacja jak wskazuje jej nazwa ma za zadanie oddzielenie izolowanego urządzenia lub pomieszczenia przedd czynnikami zewnętrznymi. Izolacja zimnochronna służy zachowaniu niskich temperatur cieczy i gazów, uniemożliwiając ich ogrzanie z zewnątrz, natomiast izolacja ciepłochronna analogicznie będzie chroniła ciecze i płyny przed utratą ciepła, czyli najprościej mówiąc wychłodzeniem.

Jak działa izolacja zimnochronna?

Izolator, czyli materiał wykorzystywany w tym celu musi charakteryzować się określonymi właściwościami. W przypadku izolacji zimnochronnej, izolator musi utrudniać wpływ temperatury z zewnąrz na chronioną zawartość, nie dopuszczając do jej ogrzania. Tam, gdzie chcemy zachować niską temperaturę stosujemy materiały takie jak: poliuretan, kauczuk czy polietylen, które mają niski wskaźnik przewodnictwa cieplnego. Dodatkową warstwą chroniącą izolator stosowaną przez naszą firmę jest blacha cynkowana, stalowa lub alumniniowa – dzięki temu całość instalacji jest zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi, iwytrzymała i estetyczna.

Izolacja zimnochronna – którą wybrać?

Trzy główne formy, w których występuje izolacja zimnochronna to:

  • otuliny
  • maty
  • płyty

Która forma izolacji będzie najlepsza dla Ciebie? Materiały oraz dodatkowe zabezpieczenia będą podyktowane warunkami w miejscu montażu izolacji termicznej oraz docelowa temperatura, jaką ma ona gwarantować. Zajmujemy się całym procesem, od wyceny projektu aż po montaż. WYCENY WYKONYWANE SĄ INDYWIDUALNIE NA PODSTAWIE PROJEKTÓW, DOKUMENTACJI FOTOGRAFICZNEJ ORAZ WIZJI LOKALNEJ (O ILE JEST TO MOŻLIWE).  REALIZUJEMY ZLECENIA WYJAZDOWE POZA ŚLĄSK ORAZ ZAGRANICZNE.

Otulina izolacyjna:

Szeroko stosowana do izolacji instalacji chłodniczych, grzewczych, sanitarnych i innych. Sama otulina ma formę rurek, za pomocą których otula się instalacje, zapewniając jej właściwe zabezpieczenie przed stratami termicznymi wynikającymi z przesyłania mediów . Dodatkowo pełni funkcję osłony przed poparzeniem a także zapobiega skraplaniu się wody w wyniku różnic temperatur między otoczeniem a izolowaną instalacją.

Maty i płyty izolacyjne:

Są to elementy wykorzystywane przy montażach dużych rozmiarów, m.in. w zbiornikach, obiektach, ciągach wentylacyjnych i do izolowania armatury. Oferowane przez naszą firmę izolacje termiczne zimnochronne gwarantują zachowanie niskiej temperatury w zbiornikach i komorach chłodniczych.

Do utrzymania niskiej temperatury w różnych procesach stosowane są izolacje z materiałów o odpowiednich właściwościach, grubości czy dodatkowych zabezpieczeniach, które pozwalają na utrzymanie gazów w postaci ciekłej nawet przy minus 163°C!

Comments are closed.